O Klubu

Trať

Počátek budování RC arény v Březí započal v dubnu roku 2003 (o prázdninách téhož roku se zde jel první závod Mčr 1:6).

Je postavena na bývalé skládce za vesnicí v klidném prostředí 400 metrů od posledního domu. Dráha zabírá plochu 30×60 metru v současné době má délku 320 metrů. Jednotlivé jízdní pruhy mají šírku 4-5 m.Mantineli tvoří dvě na sobě ležící hadice o průměru 60 mm z vyřazených závlahových soustav(v té době revoluční řešení). Od té doby prošla dráha několika úpravama. Nejprve byl změnen hlinitý povrch který jsme v místních podmínkách nebyli schopni zavlažováním udržet v bezprašném stavu. A proto byl tento nahrazen jílovitým, ovšem i ten má svá rizika. Účastníci určite vědí o čem mluvím. Postupem času byla upravena jako tkz. RC super cross arena, to znamená kvůli větší atraktivitě doplněna jednoduchými skoky, dvoj skoky a lavicí,dráha je sjízdná oběma směry. Snažíme se aby byla co nejvíce přehledná jak pro jezdce tak pro diváky. Jezdí se zde závody kat. Large scale a 1:8. Podlaha věže pro jezdce je ve výši 3,20 m. Na věži je speciální prostor pro jednoho vozíčkáře a min. 10 jezdců, dále kabina pro časomíru. V těsné blízkosti dráhy jsou dvě parkovište (depa) jedno 25×60 m a jedno 50×50 m. Do prostoru depa je přivedena pevná přípojka 220 V, o výkonu 25 kWh, podle pravidel je pořadatel povinen zajistit proud pro časomíru, nabíjení baterií, př. kompresor což je pro tyto účely zcela dostačující. Ovšem v případe, že si zde většina účastníků zřídí autocamping se vším luxusem, může nastat s proudem problém. V prostoru depa je také zdroj užitkové vody a slušné wc. Ve 200 metrů vzdálených fotbalových kabinách máme v době závodů pro případné zájemce domluveny sprchy. V době závodu zde zřizujeme mobilní bufet v současnosti už i bar. Ve vesnici je dostatek penzionů hlavně ve vinných sklepech a další přirůstají jako houby po dešti, hlavně kvůli cykloturistice, mezi naší vesnicí a sousedním Rakouskem vede známá cyklostezka.

Výstavba dráhy

Výstavba naší dráhy se zrodila v hlavě pana Žďárského již počátkem roku 2003. Po dohodě s Obecním úřadem v Březí byl pronajmut pozemek bývalé skládky komunálního odpadu.

Nejprve bylo nutné strhnout svrchní vrstvu trávy a keřů. Poté svépomoci byly vybrány cihly a železo.

Velké hromady „bordelu“ byly odvezeny a místo nich navozená nová hlína která byla použita jako základní vrstva. Na ní se potom položila vrstva slídy, která udržuje dráhu stále vlhkou. Mantinely jsou řešeny starými závlahovími hadicemi, které jsou zdvojeny pro bespečnost modelů i diváků.

Věž je železná svařovaná se střechou. Je zde box pro časomíru, dokonce i místo pro hendikepované jezdce. Depo je obstaráno drátěnými síty pro odložení modelů a nářadí.

Když už jsme si myslely že máme vyhráno, naskytl se zde další problém a to elektrická energie. První závod byl řešen prodlužovacími kabely, ale do dalších závodů se problém vyřešil. Stačilo vyřídit projektovou dokumentaci a na jaře 2004 se mohl začít kopat příkop ke kabinám místního fotbalového klubu odkuď je kabel veden.

Tímto děkujeme kamarádům, známím a přátelům, kteří pomohli při výstavbě areálu vlastí silou, nebo zapůjčením techniky.

Komentáře nejsou povoleny.